VITAJTE V MILÁNE

Od roku 1967 sa Philipiak Milano vyrába v továrni na okraji Milána, ktoré sa považuje za hlavné mesto módy a finančné a hospodárske centrum Talianska. Tu sme vyvinuli a rozvinuli mnohé technické riešenia, ktoré slúžia našim zákazníkom.

Milano
HISTÓRIA 1965 -1990

1965 - starší z bratov, Davide Garavaglia, predčasne zomiera. Jeho syn Ennio spolupracuje so svojím strýkom Battistom pri riadení spoločnosti.
1967 - vzniká značka SILGA. V tom istom čase do spoločnosti vstupuje Battistov mladý, vzdelaný syn Fulvio Garavaglia.
1970 - je založená spoločnosť ICIT, ktorá začína svoju činnosť v Buccinascu.
70. roky - ďalší dynamický rast a prvé medzinárodné obchodné partnerstvá, okrem iného s nemeckou skupinou Fissler a švajčiarskou marketingovou skupinou AMC Internazional. Spustenie moderných a automatizovaných výrobných liniek.
1981 - výstavba výrobnej haly v Mazzo di Rho určenej na výrobu výrobkov pre sektor HORECA.
1983 r. - zomiera spoluzakladateľ spoločnosti Battista Garavaglia. Vedenie podniku preberá 36-ročný Fulvio.
1990 r. - stretnutie s Milanom Jankovičom a začiatok viac ako 20-ročnej spolupráce so značkou ZEPTER International.

Milano
Milano
HISTÓRIA 1992 - 2000

90. roky predaj značky EVERYTHING FOR HOME a oddelenie značiek AMC, SILGA a FISSLER. Vývoj a uvedenie riadu SILGA EKOLOGA z nehrdzavejúcej ocele na varenie bez vody a vyprážanie bez tuku.
1992 - začiatok spolupráce so značkou Rösle spoločnosti Marktoberdorf v Oberallgau v Bavorsku. Uvedenie radu riadu SILGA TEKNIKA z nehrdzavejúcej ocele a spoločné dobytie nemeckého trhu so spoločnosťou Öffene Küche.
1995 - Prelom 90. a 2000. rokov - expanzia na ázijské trhy a prezentácia sortimentu na veľtrhoch v Soule, Hongkongu a Tokiu, ktorá vyvrcholila získaním nových kontraktov v Ázii. Začiatok spolupráce so značkou Tramontina a vývoz výrobkov Silig do Ameriky so zákazníkmi v Brazílii, Spojených štátoch a Kanade.

HISTÓRIA 2000 - 2023

2000 r. - začiatok spolupráce so značkou Philipiak v Poľsku, ktorá sa vďaka húževnatej aktivite svojho zakladateľa Tomasza Phlipiaka stala v priebehu niekoľkých rokov lídrom v priamom predaji v krajine.
2010 r. - Ďalší rozvoj spolupráce so značkou Philipiak vedie k tomu, že Philipiak preberá časť akcií talianskej továrne. Výroba riadu najvyššej kvality spája Garavaglia a Philipiaka na ďalšiu expanziu a rozvoj na východných trhoch vrátane Ruska a Ukrajiny.
2021 r. - po 54 rokoch riadenia podniku SILGA sa Fulvio Garavaglia rozhoduje predať svoje podiely rodine Philipiak, ktorá zaručuje vernosť spoločnosti tradícii a obchodným zásadám jej zakladateľov, a zároveň plánuje jej ďalší rozvoj v novej realite zjednotenej Európy.

Milano

Inovácie od roku 1967

V našej fabrike neustále vykonávame špičkový výskum a testovanie, aby sme zabezpečili trvanlivosť, výkon a účinnosť našich výrobkov. Využívaním najmodernejších technológií, zavádzaním inovatívnych stratégií sme sa stali lídrom spolupracujúcim s najlepšími značkami dodávajúcimi kuchynské spotrebiče a získavame ocenenia za vynikajúcu kvalitu a oddanosť tradícii zdravého stravovania.


Recepty na rôzne príležitosti

Batatové vafle

Batatové vafle

 20 min

Gazdovská plnka

Gazdovská plnka

 20 min

Čokoládové vaflové cesto

Čokoládové vaflové cesto

 30 min

Kokosový tapiokový puding s jahodovou penou

Kokosový tapiokový puding s jahodovou penou

 50 min

Jahodovo-banánové kúsky s jogurtom

Jahodovo-banánové kúsky s jogurtom

 5 min

Milano